IT saugumas

Informacinių technologijų/informacinių sistemų - saugumas vis aktualesnė šių dienų tema. Juk niekas nenori, kad jiems svarbi ar konfidenciali informacija taptų viešai prieinama, ar būtu naudojama piktavališkai. Tačiau interneto erdvėje kaip ir realiame gyvenime Vartotojai - bendrauja, dalinasi, dirba, kuria, perka ir vykdo elektroninius atsiskaitymus. Visiems svarbi informacija kuria jie naudoja.

Kasdien populerėjant informacinėms technologijoms pasaulis "persikelia" į virtualią erdvę, kurioje tyko pavojai. Internete Jums gali būti trikdomas darbas, Jus galite būti apgautas ir apvogtas - kaip ir realiame gyvenime. Internete tam atsiskleidžia kitos galimybės. Įsivaizduokite, kad Jūsų internetinės bankininkystės duomenys atiteko piktavaliui! Juks Jūs to visai nenorite?! Panašių pavyzdžių gali būti ir daugiau ...

Vis daugiau atsiranda žmonių kurie vedini įvairiausių paskatų domisi IT technologijomis ir ne visuomet jas naudoja geriems tikslams.

Tokie piktavaliai vadinami programišiais arba hacker'iais. Todėl naudojantis virtualiomis paslaugomis reikia žinių ir supratimo kaip apsisaugoti nuo gresiančių pavojų.

Šį skyrių sukūrėme vedini asmeninio smalsumo ir noro padėti žmonėms kurie domisi šia sritimi. Todėl neprisiimame jokios atsakomybės, dėl informacijos esančios šiame tinkalpyje naudojimo, platinimo ar interpretavimo, nes medžiaga skirta tik savišvietos tikslais ir smalsumo tenkinimui. Tikimės medžiaga padės įgyti žinių ir supratimo kaip internetą padaryti saugesne vieta. Prieš naudojant ar bandant atlikti kokius nors veiksmus pasitarkite su specialistais (dešinėje pusėje yra kelios nuorodos).

Daugiau informacijos IT saugumo tema rasite čia: e-Security.lt - it saugumo sprendimai

Valstybinė duomenų apsagos inspekcija